Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Wałbrzych

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Wałbrzych

Jak namówić rodziców na zajęcia dodatkowe?

Bycie rodzicem to wiele radości, ale i obowiązków. Jednym z nich jest zapewnienie dziecku możliwości rozwoju, nauki, edukacji. Poznawanie świata od najmłodszych lat poprzez różnego rodzaju aktywności pozwala zarówno najmłodszym dzieciom, jak i nastolatkom kierować swoje życiowe wybory w odpowiednią stronę. Czy to przyszłego zawodu, czy spełnienia poprzez hobby. Szczęśliwe dzieciństwo to między innymi takie, gdzie mały człowiek może spróbować tego, co aktualnie go interesuje, czego są ciekawi rówieśnicy, czy dając mu możliwości rozwoju w wymarzonym kierunku. Oczywiście nie zawsze mamy ku temu możliwości, jednak jeżeli w naszej okolicy pojawiają się zajęcia dodatkowe, którymi my lub nasze dziecko jest zainteresowane i mamy możliwości posłania go choćby na lekcję próbną, zawsze warto!

Jakie są najciekawsze zajęcia dodatkowe dla dzieci? Wałbrzych proponuje ich całkiem sporo. My przedstawimy te, które najbardziej zainteresowały nas w poszczególnych kategoriach.

Więcej życia w życiu

Ruch i aktywność fizyczna, jeszcze nie tak dawno domena wolnego czasu dzieci, teraz stają się coraz bardziej zatracane na rzecz rozrywki cyfrowej lub spotkań poprzez media społecznościowe. Opcja zajęć wspomagających kondycję i promujących aktywność jawi się jako jedna z najlepszych, jeżeli chcemy zadbać o zdrowie dziecka. Dzięki odpowiednim zajęciom i aktywnościom pod okiem przeszkolonych trenerów, dzieci korzystające z możliwości sportowych zajęć pozalekcyjnych, mają szansę na kształtowanie odpowiedniej sylwetki, schematów ruchu, zapobiegają wszechogarniającej nasze społeczeństwo otyłości. Co fajnego można znaleźć z tego typu zajęć w Wałbrzychu? Nam spodobały się cotygodniowe zajęcia fitness dla najmłodszych w Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój. Jest to szereg zajęć ruchowych i zabawa powiązanych z innymi dziedzinami aktywności, które rozwijają nie tylko fizycznie, ale i na inne sposoby.

Ze sztuką za pan brat

Kolejne najczęściej wymieniane przez rodziców kierunki, w jakich dziecko może szukać pomysłów na spędzanie wolnego czasu to wszelakie zajęcia artystyczne – plastyczne. Co dają tego typu aktywności? Różnego rodzaju techniki i poznawanie ich podczas warsztatów pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że każdy ma szansę odkryć w sobie talent. Ponadto obcowanie ze sztuką i jej tworzenie uwrażliwia, pomaga w wyrażaniu siebie, jak i zrozumieniu emocji innych. Twórczość własna rozwija wielokierunkowo, pobudzając mózg i jego odpowiednie systemy do ciągłego zwiększania wiedzy i umiejętności. Z tego też powodu zajęcia plastyczne mogą okazać się świetne dla każdego dziecka, także tego, które jeszcze nie jest do końca przekonane, w jakim kierunku chce się rozwijać, albo nie znalazło jeszcze idealnego dla siebie hobby. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia zdecydowanie plasuje się jako organizator jednych z najlepszych twórczych warsztatów w Katowicach.

Na szachownicy

Pamiętacie kółka szachowe? Może Wasi rodzice także na takowe uczęszczali. W szale gier planszowych okazuje się, że szachy to nadal ciekawa opcja. Rozwijają wielotorowo. Pomagają w analitycznym myśleniu, planowaniu. Ponadto dają dziecku możliwości poznania zarówno smaku zwycięstwa, jak i porażki. Szachy to także nauka cierpliwości, która dosyć mocno ucierpiała w ostatnim pokoleniu, mającym wszystko w zasięgu ręki. Okazuje się, że kółka szachowe nadal istnieją. Jednym z nich są zajęcia szachowe organizowane przez Centrum Wspomagania Rozwoju Sensorek w Wałbrzychu. Tam dzieciaki pod okiem instruktora uczą się rozwiązywania problemów, planowania, strategii a przede wszystkim świetnie spędzają czas na nauce gry w szachy.

I przy klawiaturze

Kolejnymi możliwościami zajęć, które doskonale rozwija intelektualnie, wspomagają myślenie i rozwój mózgu, a także dają szereg umiejętności miękkich, są zajęcia informatyczne. W dzisiejszych czasach sama obsługa komputera jest oczywista nawet dla najmłodszych, dlatego warto postawić na coś więcej. W naszej szkole Zaprogramowani.com prowadzimy zajęcia, które mają na celu naukę programowania dla dzieci już od siódmego roku życia. Tak dzieciaki mogą, a nawet chcą programować, a my umożliwiamy im ten rozwój poprzez dobrane do wieku i zaawansowania zajęcia. Ponadto takie zajęcia rozwijają w nich umiejętności logicznego myślenia, interakcji z innymi, twórczość, tworzą szereg połączeń neuronowych w mózgu, podobnie jak inne nauki ścisłe, a przede wszystkim są prawdopodobnie nieodzownym elementem potrzebnym przyszłemu społeczeństwu. Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą, wystarczy kliknąć tutaj.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci, czy warto?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Warto. Niezależnie od tego, czy dziecku ma już swoisty plan na swoją przyszłość, czy chce spróbować czegoś nowego lub czegoś, na co uczęszczają znajomi. Dobrze zorganizowane zajęcia popołudniowe dla dzieci przyniosą tylko pozytywne efekty. Zarówno w sferze ogólnego rozwoju, jak i pomoc w ukierunkowaniu się na odpowiednie tory, gwarantujące sukces i szczęście w przyszłości.


Komentarze

  1. Olo

    Odnośnie pierwszego podpunktu i zapytania jak namówić rodziców… Skutecznie, ale jest to niestety ciężkie. Zajęcia popołudniowe dla dzieci są przez nich często traktowane jako wymysł i pokazanie się a nie jako podstawa edukacji. Musimy zrozumieć, że lekcje w szkole niekoniecznie nadążają za nowościami a dużo warsztatów i kółek już tak. A to podstawa, po co dzieci mają znać dokładny przebieg bitwy pod Grunwaldem a nie umieć na przykład wypełnić formularza online będąc pewnym tajności danych??? Może trzeba w ten sposób o tym mówić.

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *