Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania dla dzieci przez Internet.

Nauka programowania dla dzieci przez Internet.

Coraz częściej wyszukiwanym w Google hasłem jest nauka programowania online. Dotyczy to różnych grup wiekowych, ale wśród nich znajduje się także ten tryb edukacji poszukiwany dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Nie ma się co dziwić. Dzieciaki są już od najmłodszych lat nauczone cyfrowej zaradności, a do tego dochodzi coraz częstszy nacisk na wielotorowy rozwój, skutkujący brakiem popołudniowego, wolnego czasu. Nauka online zdaje się odpowiedzią na to, jak w krótkiej i skondensowanej formie przyswoić materiał, wyjątkowo przydatny w przyszłości każdego obecnie młodego człowieka.

Dlaczego kodowanie online dla dzieci i młodzieży?

Nauka programowania online nie jest czymś, co ma zastąpić stacjonarny kurs programowania dla dzieci w Wałbrzychu. Jest to alternatywa dla tego rodzaju zajęć, która w niektórych okolicznościach może okazać się atrakcyjniejsza.

Co może mieć wpływ na wybór takiej formy zajęć?

Nauka programowania dla dzieci online nie wymaga dojazdów.

Tego typu argument to zdecydowany plus dla tych dzieci i nastolatków, które przede wszystkim mieszkają w dosyć dużym oddaleniu od większych miejscowości, gdzie prowadzone są stacjonarne zajęcia. Okazja do wzięcia udziału w lekcjach o wyjątkowo wysokim poziomie, a jednocześnie niewymagających od ucznia i jego rodziny angażowania środków potrzebnych, aby dojechać lub wrócić z zajęć jest często wskazywana jako kluczowa zaleta.

Można wspomnieć też o związanym z dojazdami czasem, który trzeba poświęcić. I to nie tylko czasem samego małego słuchacza, ale także zaangażowania czasowego jego opiekunów. Tymczasem lekcje online wymagają wyłącznie czasu potrzebnego na czas trwania zajęć.

Przyzwyczajanie do stosowania najnowszych technologii.

Wbrew pozorom, pomimo tego, że mówi się o najmłodszym pokoleniu „cyfrowi tubylcy”, większość z dzieci i młodzieży szkolnej ogranicza swoje umiejętności cyfrowe do obsługi modnych i popularnych urządzeń w podstawowym zakresie. My od lat mówimy o potrzebie rozwoju technologicznej śmiałości, a czy może być coś lepszego niż nauka jej, właśnie podczas edukacji z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań?

Nauka kodowania dla dzieci online a stacjonarna.

Są to dwa odrębne podejścia do przekazywania wiedzy, mające zarówno wspólne cechy, jak i różniące się w wielu aspektach. Ważnym jest jednak fakt, że ostatecznie poziom umiejętności słuchaczy pobierających u nas lekcje poprzez sieć, uczestnicząc w webinarach na żywo (jest to niezwykle istotna cecha naszych zajęć), nie jest niższy niż ich rówieśników korzystających ze standardowych form edukacji typu stacjonarne warsztaty programowania dla dzieci Wałbrzych.

Sam zasięg materiału przekazywanego na zajęciach jest taki sam, a różnice wynikają jedynie w sposobie przekazywania informacji.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *