Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Czy nauka programowania jest trudna?

Czy nauka programowania jest trudna?

Jak rozpocząć naukę programowania?

Wielu rodziców już wie o tym, że istnieją kursy dla dzieci, uczące je programowania, tworzenia gier, aplikacji czy animacji. Jednak nadal często nie są przekonani do tego, czy warto inwestować w tego typu zajęcia dodatkowe dla dzieci oraz jeżeli tak, jak przekonać się, czy nasza pociecha rzeczywiście wciągnie się w koderski świat? Nie ma na to jednej odpowiedzi. Wiele tak naprawdę zależy od dziecka i tego, jakie rzeczy go interesują, co pociąga, jakie ma pasje. Prawdą jednak jest, że zacięcie informatyczne i intuicyjne przyswajanie cyfrowych możliwości jest już niejako domeną najmłodszego pokolenia, dlatego większość dzieci i nastolatków doskonale odnajduje się w kierunkach cyfrowego rozwoju.

Czy kodowanie jest trudne?

Odpowiedź najlepiej pozostawić do subiektywnej oceny każdego słuchacza. Jednak jako lider na rynku nauki programowania dla najmłodszych rzadko obserwujemy zjawisko, aby dziecko nie rozumiało podstaw, miało duże trudności z myśleniem logicznym i analitycznym, lub nie radziło sobie z obsługą komputera. Wiele z obecnych dzieci i nastolatków traktują ten kierunek rozwoju jako w zupełności naturalny. Inne, które w początkowej fazie średnio chłoną informacje, okazują się także zainteresowane tematem i dobre w tym, czego się uczą, wystarczy tylko przekazać im program nauczania i materiały w odpowiednio dobrany dla nich sposób.

Darmowe kursy programowania online.

Tego typu metody nauczania są pewną opcją na to, aby przekonać się, czy nauka programowania dla dziecka będzie odpowiednia. Jednocześnie raczej nie pozwoli ona, szczególnie młodszym uczniom na dogłębne zapoznanie się kodowaniem. Dedykowana jest raczej starszym dzieciom, które chcą trochę samoedukacji. Darmowe kursy programowania online są często po prostu materiałami na podstawie których dziecko samo musi znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania i problemy.

Inaczej ma się rzecz w przypadku kursów online prowadzonych przez wykładowców i zapewniających stały nadzór mentorski. Tego typu zajęcia mogę być dobrą odpowiedzią na zapotrzebowanie edukacji programistycznej u dzieci w wieku szkolnym, które z jakiegoś powodu nie chcą lub nie mogą uczęszczać na stacjonarne warsztaty. Ważne by podczas ich trwania, dziecko miało stały dostęp do pomocy mentorskiej, w przypadku jakichkolwiek problemów ze zrozumieniem materiału. Te typu kursy jednak najczęściej nie są już darmowe.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci. Czy warto?

Co z opcją na stacjonarne kursy programowania dla dzieci? Wałbrzych oferuje takie w naszej placówce. Tego typu tryb dodatkowej nauki przynosi wiele korzyści na różnych poziomach. Dzięki nim nauka programowania jest dużo łatwiejsza i intuicyjna. Warsztaty to masa praktycznej wiedzy, która jest bardziej wciągająca niż teoria. Ponadto stały nadzór nauczycielski wspomaga proces uczenia się bardziej skomplikowanych zagadnień i niweluje problem uczenia się na nieodpowiednich fundamentach, który często ukazuje się podczas samodzielnej nauki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *